HABER GÖNDER

14 binin üzerinde öğrenci parkurlarda doyasıya eğlendi

Şehitkamil Belediyesi, Önce Öğren Sonra Eğlen projesiyle 74 farklı kırsal mahallede 14 bini aşkın ilkokul öğrencisini geleneksel çocuk oyunları, sportif yetenek taramaları, eğlenceli yarışmalarla buluşturdu. Deprem afeti sonrasında yeniden startı verilen proje faaliyetlerinde, yararlanıcılara psikososyal destek de sağlandı.
Kültür Sanat
10 Nisan 2023
15:00


Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen Önce Öğren Sonra Eğlen Projesi, Şehitkamil ilçesindeki 74 farklı kırsal mahallede 14 binin üzerinde öğrenciyi birbirinden renkli etkinliklerle bir araya getirdi. 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen çocuklara psikososyal destek sağlayarak, oyun ve sportif etkinliklerle moral aşılamak üzere etkinlikler düzenlendi.
Kırsal mahallelerde tamamlanan etkinliklerin ardından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilçe merkezine Mehmet Ali Alevli İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, geleneksel çocuk oyunları esnasında öğrencilere eşlik ederken, çeşitli armağanlarla onları mutlu etti.

"23 Nisanı okullarımızda oyun ve spor dolu etkinliklerle kutlayacağız"
Önce Öğren Sonra Eğlen Projesi etkinliklerini ziyaret ederek eğitmenlerden yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi alan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Çocuklarımıza deprem afeti sonrasında psikososyal destek sağlayabilmek adına bu tür etkinliklere büyük önem verdik. Çocuklarımız, pandemi dönemi içerisinde ne yazık ki uzun bir dönem evde kaldılar. Bu dönemin sonunda ne yazık ki hareketsiz yaşamın etkilerini ve sosyalleşememelerinin problemlerini yaşadık. Çocuklarımızın günlük sosyal yaşamlarına daha kolay adapte olabilmeleri adına bu tür faaliyetler büyük önem arz ediyor. Korkularını yenebilmelerini sağlamak, arkadaşlarıyla kaynaşmalarını da artırmak maksadıyla okullarımızda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Şehitkamil ilçesinde yer alan 74 kırsal mahallemizdeki etkinlikleri tamamladık. Şimdi de merkezde bulunan mahallelerimize geldik. Merkez okullarımızda bulunan müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin desteğiyle bütün çocuklarımızın eğlenmesini, hareketlerinin ve koordinasyonlarının artmasını, hatta bu tür etkinliklerin akabinde çocukların hangi branşa yatkın oldukları tespit edilip, çocuklarımızın basketbol, voleybol, cimnastik, futbol branşına yatkınlığı varsa, o noktaya yönlendirilmesi söz konusu oluyor. Bu faaliyetlere büyük destek veren Gaziantep Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederim” dedi.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

Hasarlı evler için çadır alanı çalışmaları başlattı

18 Okunma

Gaziantep-Nizip yolunda feci kaza: 1 ölü, 6 yaralı

13 Okunma

Fadıloğlu: “Biz, çok büyük bir aileyiz”

12 Okunma

GİBTÜ ile GBB iş birliği yapacak

12 Okunma

Akıl ve zeka oyunları ile bilimsel etkinlikler yoğun ilgi gördü

11 Okunma

Hasarlı evler için çadır alanı çalışmaları başlattı

67 Okunma

Gaziantepli kadınlardan hummalı 'yuvalama' hazırlığı

53 Okunma

Enkazın döküldüğü dere yatağı moloz dağına dönüştü

51 Okunma

Enkaz altında kalan hayatlar, yürek yakan hatıralarda kaldı

50 Okunma

Yer altındaki canlılar depremi öncesinden hissettiği için zararı minimum yaşadı

49 Okunma

“Maziantep-Dünden Bugüne Gaziantep Kültürü" kitabı yayımlandı

374 Okunma

Kanserde erken tanı için düzenli kanser taraması yapılmadır

370 Okunma

Tut ilçesinde Antepfıstığı üreticilerine eğitim verildi

359 Okunma

Şahinbey Ampute gol oldu yağdı

359 Okunma

SANKO Hastanesi’nde Çocuk Nörolojisi Bölümü hizmete açıldı

343 Okunma

KÖŞE YAZARLARI

Muhammed Emin ŞİMŞEK

“Metaverse ve Gençlik”

Son Yazısı Tüm Yazıları

Mustafa ŞİMŞEK

Kitabımıza el uzattırmayız!

Son Yazısı Tüm Yazıları

Av.Bünyamin CEYLAN

Trafik Kazası Nedeniyle Tazminat Davasını Kimler Açabilir?

Son Yazısı Tüm Yazıları

NÖBETÇİ ECZANELER

9 Aralık 2023 Cumartesi Günü Nöbetçi Eczaneler