HABER GÖNDER

GİBTÜ ile GBB iş birliği yapacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Şehmus Demir’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.
Eğitim
10 Nisan 2023
15:00


Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Şehmus Demir’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Şahin, “Şehmus hocamıza başarılar diliyoruz. Bu görevi layıkıyla ifa edeceğine de yürekten inanıyoruz. Ziyaretimizde de kendisiyle istişarelerde bulunduk. Bundan sonraki süreçte de işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Geçen ay Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Şehmus Demir tebrik ziyaretlerini kabul ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de, yeni Rektöre hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

“GİBTÜ olarak kararlıyız”
Ziyarette konuşan GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, üniversitenin Gaziantep için büyük bir önem arz ettiğini söyledi. Demir, "Bizler canla başla, üniversitemizi daha ileriye taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Ekip arkadaşlarımızla birlikte bu konuda azimliyiz ve kararlıyız. Başta Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, diğer ilçe belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, kent dinamiklerimiz, ticaret ve sanayi odalarımız ile hep birlikte güç birliği yapacağız. Bu potansiyel kentimizde mevcuttur. İnşallah, birlikte üniversitemizi ve kentimizi daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

“Her türlü işbirliğine varız”
Başkan Şahin de Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin bölgedeki önemine değinerek, üniversitenin çalışmalarına destek vereceklerini belirtti. Şahin, “Üniversiteler bir şehrin, bir ülkenin gelişmişliği açısından önemli göstergelerden bir tanesidir. Gaziantep olarak tam bir sanayi ve üniversiteler şehriyiz. 2 buçuk milyona yakın nüfusumuzla da renkli bir popülasyonumuz var. Ben inanıyorum ve ümit ediyorum ki hocamız tecrübesi, bilgi birikimi ve ekibiyle birlikte önemli çalışmalar yapacaktır. Yerel yönetimler olarak bizler de üzerimize düşen sorumluluklar varsa bunu yapmaktan geri durmayacağımızı da ifade etmek istiyorum. İnşallah hep birlikte üniversitemizi çok daha iyi yerlere getireceğiz” dedi.
Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ise Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni yakından takip ettiğini belirtti.

Bir Yorum Bırakın

EN ÇOK OKUNANLAR

Hasarlı evler için çadır alanı çalışmaları başlattı

16 Okunma

Gaziantep-Nizip yolunda feci kaza: 1 ölü, 6 yaralı

13 Okunma

GİBTÜ ile GBB iş birliği yapacak

12 Okunma

Fadıloğlu: “Biz, çok büyük bir aileyiz”

11 Okunma

Akıl ve zeka oyunları ile bilimsel etkinlikler yoğun ilgi gördü

11 Okunma

Hasarlı evler için çadır alanı çalışmaları başlattı

64 Okunma

Gaziantepli kadınlardan hummalı 'yuvalama' hazırlığı

53 Okunma

Enkazın döküldüğü dere yatağı moloz dağına dönüştü

51 Okunma

Enkaz altında kalan hayatlar, yürek yakan hatıralarda kaldı

49 Okunma

Yer altındaki canlılar depremi öncesinden hissettiği için zararı minimum yaşadı

48 Okunma

“Maziantep-Dünden Bugüne Gaziantep Kültürü" kitabı yayımlandı

374 Okunma

Kanserde erken tanı için düzenli kanser taraması yapılmadır

370 Okunma

Tut ilçesinde Antepfıstığı üreticilerine eğitim verildi

358 Okunma

Şahinbey Ampute gol oldu yağdı

358 Okunma

SANKO Hastanesi’nde Çocuk Nörolojisi Bölümü hizmete açıldı

342 Okunma

KÖŞE YAZARLARI

Muhammed Emin ŞİMŞEK

“Metaverse ve Gençlik”

Son Yazısı Tüm Yazıları

Mustafa ŞİMŞEK

Kitabımıza el uzattırmayız!

Son Yazısı Tüm Yazıları

Av.Bünyamin CEYLAN

Trafik Kazası Nedeniyle Tazminat Davasını Kimler Açabilir?

Son Yazısı Tüm Yazıları

NÖBETÇİ ECZANELER

9 Aralık 2023 Cumartesi Günü Nöbetçi Eczaneler